مقالات

شناختن ظروف سرو

ظروف سرو

ایرانیان در دنیا به مهمان نوازی مشهور هستند. از این جهت وجود یک سرویس ظروف سرو پذیرایی در خانه لازم می باشد. چرا که این ظروف نقش بسزایی در کیفیت و چیدمان میز پذیرایی شما دارند. از آنجای که انواع ظروف سرو هر کدام به منظور خاصی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع ظروف نقش بسزایی در بالا بردن کیفیت میزبانی داشته و استفاده از ظروف ست و هم خانواده می تواند علاوه بر تداعی کردن حس نظم و انضباط در نظر میهمان گویای ارزش و احترام باشد که میزبان برای مهمان خود قائل می شود.

لیوان سرو دسر

تعریف ظروف سرو

همانطور که گفته شد استفاده از این دسته ظرف ها پذیرایی از مهمانان جلوه ای بسیار منظم، شیک و زیبا برای همه افراد به ارمغان می آورد. در واقع بیانگر احترامی است که برای مهمان خود قائل هستید. در زمان گذشته انواع ظرف ها پذیرایی از خاک ،سفال و چوب تولید می شدند. که بعد با طراحی ها ساده تزئین می شدند. اما با مرور زمان تکنولوژی و صنایع به دنیای ظروف وارد شد ماشین ها و ابزارآلات پیشرفته تری برای ساخت این محصولات به وجود آمده است. در نهایت منجر به تولید ظروف جدید تری مانند کریستال ، ظروف چینی ، ظروف سرامیکی ،آرکوپال و دیگر موارد این چنین در دنیای امروزی شده است.

هر چه شما در خرید ظروف سرو پذیرایی و غذاخوری دقیق تر عمل نمایید، زیبایی و جلوه بهتری را برای مهمانان خود رقم خواهید زد.

ظرف پذیرایی نوشیدنی

 

انواع ظروف سرو

در دنیا امروز هنر سرو یک علم به حساب می آید. که این هنر در رشته های مانند آشپزی و مهمانداری به علاقمندان آموزش داده می شود. دسته بندی ظروف به ترتیب زیر است:

مطالعه نمایید
تنوع ظروف سرو پذیرایی
ظروف سرو غذاخوری

یکی از کاربردی ترین این گروه از ظروف ، ظروف غذاخوری می باشد. که نیاز مصرف کنندگان را برای سرو صبحانه ،ناهار و شام برطرف می کند. به طور معمول این ظروف از جنس چینی ،آرکوپال و سفال ساخته می شود دارای طرح و رنگ ها متنوعی هستند. که هر فردی را با هر سلیقه ای به خود جذب می کند.

ظروف غذاخوری

ظروف سرو عصرانه و دسر

عصرانه ها اکثر شامل انواع میوه ، آجیل و نوشیدنی می شود. که این خوراکی ها هر کدام می تواند در ظروف مخصوص به خود سرو و استفاده شود. که در صورت چیدمان مخصوص و بکارگیری سلیقه هر شخص می توان میز زیبایی را طراحی کرد. ظرف ها پذیرایی عصرانه را با توجه به نوع مراسم و مهمانی انتخاب می کنند. به طور مثال اگر دورهمی دوستانه ای دارید می توانید از ظروف طرح دار و رنگی استفاده کنید و برعکس آن برای مراسم ها رسمی از ظروف چینی و ساده تر بهره بگیرید.

ظروف پذیرایی عصرانه

 

ظروف سرو نوشیدنی

در دنیایی امروز هر نوشیدنی لیوان مخصوص به خود را دارد. در واقع برای هر نوشیدنی مانند دمنوش، آب،شربت ، چای و… لیوان، فنجان ،ماگ و بطری با گنجایش مخصوص وجود دارد. با در اختیار داشتن این نوع ظرف ها می توانید سبک پذیرایی خود را مدرن کنید و به راحتی از مهمان ها و عزیزان خود پذیرایی کنید.

جمع بندی

با خرید ظروف پذیرایی زیبا می توانید رنگ و لعاب بیشتری به غذا ،دسر ،نوشیدنی و خوراکی ها مختلف در مجالس و مهمانی ها ببخشید. هر چقدر ظروف انتخابی شما در جایگاه مناسبی مورد استفاده قرار گیرد لذت بیشتری از سرو غذا و خوراکی ها حاصل می شود. برای خرید لوازم خانه و آشپزخانه و لوازم دکوری، اکسسوری ها خانه تنها لازم است به سایت فروشکاه آیکالاهوم مراجعه نمایید و خرید آنلاین و راحتی را تجربه نمایید.

مطالعه نمایید
برند ایکیا، ظروف آشپزخانه ایکیا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *