مقالات

بانکه ایکیا، انواع بانکه

بانکه و نظم دهنده ها برای حبوبات ،تنقلات و مواد غذایی مثل برنج، قهوه و ماکارانی و ادویه ها برای هر آشپزخانه ای لازم و ضروری است. ضمن اینکه ظاهری زیبا تر به آشپزخانه می بخشد و از مواد غذایی محافظت هم می کنند. این دسته از ظروف درب دار جایگزین ظرف ها مختلف هستند که در گذشته بدون تناسب و به اجبار برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شدند. از آنجایی که این ظروف عموماً روی میز و کابینت قرار می گیرند و قابل مشاهده هستند می توان جهت هارمونی و تناسب در دکوراسیون داخلی آشپزخانه از انواع مدل ها بانکه در طرح های مختلف استفاده نمود.

انواع بانکه

این لوازم نظم دهنده هم از نظر جنس و هم از نظر ابعاد انواع گوناگون دارند. از جهت ابعاد برای مشخص کردن نوع بانکه ها از ظرفیت آن ها استفاده می شود. گاهی از میزان وزنی که باکنه ها می توانند در خود جای دهند برای دسته بندی آن ها استفاده کرد. بانکه ها از اجناس مختلف ساخته و تولید می شوند مانند استیل، شیشه ای ،سرامیکی ، چوبی و…

بانکه درب دار

مدل ها درب دار بانکه

درب برای بانکه یک جز مهم برای حفاظت از محتویاتش به خصوص مواد غذایی که فاسد نشوند و جلوگیری از نفوذ حشرات یا هوا به این مواد است. البته که بانکه ها از جهت طراحی درب به چند دسته تقسیم می شوند درب پیچی یا چرخشی، درب قفلی یا چفت دار، درب بادکشی یا وکیومی، درب کشویی، درب فشاری. ضمن اینکه جنس درب ها هم تنوع بالایی دارند که با توجه به نوع بدنه این ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. این درب ها می توانند شیشه ای ،چوبی، پلاستیکی ،فلزی ، سیلیکونی، استیل و… باشند.

مطالعه نمایید
تنوع گلدان های تزئینی

دسته بندی براساس جنس و متریال بانکه

 شیشه ای

ظروف شیشه ای کلاسیک از زمان قدیم در بین مردم محبوب بوده است. از مزایای این ظروف که می توانید محتویات این ظروف را به خوبی مشاهده کنید و هر آنچه که می خواهید را به راحتی پیدا کنید. این قابلیت در سایر بانکه ها وجود ندارد و باید یک به یک درب بانکه را باز کنید تا متوجه شوید داخل آن چه مواد غذایی قرار دارد.

بانکه شیشه ای

سرامیکی

ظروف سرامیکی دارای ماندگاری بالایی هستند. این جنس ظروف مانند روز اول قابل استفاده هستند و کارایی خود را از دست نمی دهند. از مزایای این بانکه زیبایی منحصر به فرد و شستشو آسان است به دلیل شکنندگی نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

پلاستیکی

برخی از بانوان به خاطر کاربرد زیاد بانکه ها ترجیج می دهند از نوع پلاستیکی آن استفاده کنند. چون از شکستن و لب پر شدن ظروف شیشه ای و سرامیکی هراس دارند. از برتری ها این جنس می توان به وزن پایین و سهولت در جا به جایی اشاره کرد. قیمت بانکه پلاستیکی در مقایسه با سایر متریال مناسب تر است.

نکات کلیدی در زمان خرید

امروزه در بازار لوازم آشپزخانه، بانکه ها از تنوع بالایی برخوردار هستند. به همین خاطر ممکن است در زمان خرید سردرگم شوید. به طوری که با رعایت یکسری از نکات انتخاب راحت تری می توانید داشته باشید.

جنس

فاکتور اولی که باید به آن دقت داشته باشید جنس و متریال است. جنس این محصول دارای تنوع می باشد که هر کدام ویژگی خاص خود را دارد و ضمن اینکه به چه جنسی علاقه دارید. به مواردی از این دست که در خانه اگر بچه کوچک دارید بهتر است از بانکه شیشه استفاده نکنید و از نوع پلاستیکی یا استیل خریداری کنید.

مطالعه نمایید
شناختن ظروف سرو

جا حبوبات

تعداد

اگر می خواهید که حبوبات یا ادویه ها خود را داخل این ظروف بریزید باید از قبل تعیین کنید که به چه تعداد بانکه احتیاج دارید. اول مشخص کنید که چه مواردی را می خواهید داخل این ظروف بریزید.

قیمت

فاکتور بعدی که در زمان خرید لوازم خانه و آشپزخانه مهم است قیمت محصول می باشد. عواملی مانند برند،جنس ،مدل، کیفیت ساخت، بزرگی و… بر قیمت محصول تاثیر گذار است. در نهایت شما هستید که باید با توجه به بودجه و سلیقه ای که دارید بانکه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

ظرفیت

اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا مصرف حبوبات در غذاهای شما بالاست، بهتر است به سراغ بانکه‌های بزرگ‌تر بروید. در این‌ صورت می‌توانید حجم زیادی از حبوبات را داخل آن قرار دهید. در غیر این‌ صورت، سایزهای کوچک‌تر هم پاسخگوی نیاز شما خواهند بود. اما اگر قصد دارید بانکه را درون کابینت جای دهید، لازم است هنگام انتخاب ظرفیت، به فضای داخل کابینت هم توجه داشته باشید.

جا ادویه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *