مقالات

شناختن انواع ماگ

انواع ماگ

ماگ به لیوان های می گویند که برای نوشیدن قهوه و چای بیشتر استفاده می شود. البته که برای نوشیدن انواع نوشیدنی ها سرد نیز قابل استفاده می باشد. ماگ لیوان دسته دار بزرگی است. که گنجایش تقریباً 350 میلی لیتر مایعات را دارد این مقدار حدوداً دو برابر یک فنجان چای خوری معمولی است. ماگ ها انواع گوناگونی دارند که نوع در دار آن ها مناسب حمل مایعات و نگهداری آن در جاهای مختلف است.

ماگ چیست؟

معروف ترین نوع لیوان ها بزرگ ،ماگ ها سفالی می باشد. که قدمت استفاده از آن به حدود زمان انسان ها اولیه باز می گردد. از این وسیله برای نوشیدن مایعات استفاده می شود امروزه با تنوع بالایی که دارد و کاربردی که دارد با نام ماگ در زندگی روزمره شناخته می شود. به طوری که بسیاری از شرکت ها برای تبلیغات از ماگ با طرح لوگو یا برند خود استفاده می کنند یک روش تبلیغاتی جدید می باشد.

بیشتر طرفداران این محصولات از ماگ برای نوشیدن قهوه و دیگر نوشیدنی ها گرم استفاده می کنند. اما به این معنی نیست که برای نوشیدنی ها سرد کاربرد ندارد. هر فرد با سلیقه ای که دارد می تواند از بین انواع ماگ انتخاب کند.

فنجان قهوه خوری

انواع ماگ

ماگ چوبی

این نوع ماگ تاریخچه ای به قدمت پیدایش بشر دارد. البته که به شکل امروزی نبوده، بشر اولیه از هر وسیله ای برای آب خوردن استفاده می کرده. در واقع پیدایش ماگ از همینجا شکل گرفته است. در حال حاضر نیز ماگ چوبی با کیفیت بسیار بالایی ساخته می شود که جز ماگ ها گران به حساب می آید.

مطالعه نمایید
راهنمای خرید لوازم دکوری منزل
ماگ سفالی

از زمانی که بشر موفق شد آتش را کشف کند تحولی اساسی در وسایل مورد استفاده ایجاد شد. که یکی از آن ها طبیعتاً پختن لوازمی بود که از سفال ساخته شده. و تنوع بالای آن ها از طرفداران بسیاری برخوردار می باشد.

ظروف نوشیدنی

ماگ فلزی

همانطور که می دانید نوع دیگر از ماگ ها از جنس فلز می باشد. مدل های از آن که دارای درب هستند با نام تراول ماگ شناخته می شود. قابلیت تراول ماگ ها نگهداری دمای مایعات تا چندین ساعت است.

ماگ سرامیکی

عدم انتفال حرارت ،سبکی ،طرح ها و مدل ها مختلف از ویژگی ها بارز ماگ ها سرامیکی می باشد. از این جهت اکثر افراد به دنبال خرید این نوع ماگ هستند. به صورتی که اولین گزینه برای هدیه به دیگران ماگ ها فانتزی سرامیکی می باشد.

ماگ

مزایای استفاده از ماگ

  • گرم نگه داشتن نوشیدنی در روزهای سرد سال
  • به همراه داشتن همیشگی نوشیدنی مورد علاقه
  • تنوع بالای جنس ،مدل ،طرح و رنگ
  • امکان چاپ بر روی برخی ماگ ها بر اساس طرح دلخواه شما

ماگ، هدیه مناسب

هر فردی چند لیوان شخصی برای خود دارد که با توجه به سلیقه ای که دارد آن را تهیه کرده است. شما نیز می توانید برای اطرافیان و نزدیکان خود که از سلیقه آن ها آگاهی دارید ماگ خریداری کنید و هدیه دهید که هدیه جالب و مناسبی می باشد.

انواع ماگ

جمع بندی

در این متن با انواع ماگ و کاربرد آن آشنا شدید. این ظروف قهوه خوری و چای در سایز و اندازه و طرح ها مختلف در بازار موجود هستند. در واقع این ظروف نوعی فنجان بزرگ شناخته می شود که برای نوشیدن نوشیدنی ها گرم مانند قهوه و چای و.. استفاده می شود. در صورتی که قصد خرید لوازم خانه و آشپزخانه دارید می توانید به سایت آیکالاهوم که برند ایکیا را ارائه می دهد خرید کنید.

مطالعه نمایید
خرید زیر بشقابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *